Wyciskamy soki

Ranking i testy wyciskarek wolnoobrotowych

Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka?

Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – jakie różnice są między nimi?

Sokowirówki i wyciskarki wolnoobrotowe to podobny lecz z szeregiem różnic sprzęt, używany zarówno w domowych kuchniach jak i w lokalach gastronomicznych. 

Jeżeli chcesz cieszyć się pysznym sokiem nie ma różnicy czy wybierzesz sokowirówkę czy wyciskarkę wolnoobrotową, jednak jeżeli zależy Ci na celach zdrowotnych to warto zastanowić się nad kupnem dobrej jakościowo wyciskarki wolnoobrotowej. 

Wyciskarka wolnoobrotowa działa wolniej, dzięki czemu nie powstaje zbędne ciepło niszczące wartości odżywcze, a produkt nie jest natleniany.

Wyciskarki wolnoobrotowe produkują klarowny sok, bez piany i zbędnych odpadów. Wybierane są przez osoby mające w zamiarze produkcję soków w celach leczniczych lub dietetycznych.

Więcej szczegółów w artykule Wyciskarka Wolnoobrotowa – Zasady Działania

Sokowirówki natomiast sprawdzają się dla osób, którym zależy na szybko wyciśniętym soku, w celu zabicia pragnienia i skosztowania pysznego soku bez konserwantów. 

Decyzja, czy wybierzesz sokowirówkę czy wyciskarkę wolnoobrotową zależy tylko od Ciebie. Żeby dokonać trafnego wyboru zapoznaj się z rankingami wyciskarek wolnoobrotowych, ich funkcjami i ceną. 

Każdy producent oferuje innej jakości sprzęt, z innymi funkcjami i wyposażeniem. Twój wybór pozwoli Ci cieszyć się dobrym sprzętem przez długie lata!

Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – co wybrać? Na czym skupić swoją uwagę przy wyborze?

Po pierwsze zdecyduj się na któryś ze sprzętu. Zadaj sobie pytanie, czy zależy Ci na funkcjach zdrowotnych czy tylko na szybkim wyciśnięciu soku?

Po drugie zastanów się, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na wybrany sprzęt. Jeżeli trafnie określisz swój budżet, zacznij szukać sokowirówki czy wyciskarki wolnoobrotowej w tym zakresie cenowym, który Ci odpowiada.

Potem rozpocznij porównywać funkcje sprzętów. Ważne jest, żeby Twoja sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa miała jak najwięcej funkcji, jeśli oprócz wyciskania soku chcesz np: produkować lody czy mielić m.in ziarna kawy. 

Dodatkowo zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest sprzęt. Jest to bardzo ważne, gdyż przy wysokiej jakości metalu i plastiku, do Twojego soku nie dostają się żadne niebezpieczne dla zdrowia substancje.

Ponadto sprawdź możliwość wyboru opcji kolorystycznej i wielkość sprzętu, żeby zmieścił się w Twojej kuchni. 

Dokładnie przeczytaj o opcjach, które proponuje producent przy kupnie np: możliwość przedłużenia gwarancji, gratisy jakimi są np: książki kucharskie czy dodatkowe dzbanki na sok czy elementy do konserwacji i czyszczenia sprzętu.

Ważny jest również fakt maksymalnego, jednorazowego czasu pracy maszyny. W przypadku wyciskarek wolnoobrotowych w większości wynosi on do 30 minut, po czym kolejne 30 minut musi ona odpocząć. Jest to ważne w przypadku przeznaczenia sprzętu. Jeśli chcesz go zakupić na własny użytek, czas pracy nie gra tak dużej roli jak w przypadku użytkowania go np: w lokalach gastronomicznych.

Sprawdź wszystkie dostępne na rynku opcji i zdecyduj czy wybierzesz sokowirówkę czy wyciskarkę wolnoobrotową. Dokładne sprawdzenie ofert gwarantuje Ci zadowolenie i trafny wybór adekwatny do Twoich oczekiwań. 

Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – jak sprecyzować swoje wymagania w stosunku do sprzętu?

Jeśli zdecydowałeś już czy wybierasz sokowirówkę czy wyciskarkę wolnoobrotową, zastanów się nad ceną. Pamiętaj, że wraz z ceną idzie jakość, która jest bardzo ważna.

Pomyśl także jak często chcesz używać sprzętu, czy będzie Ci potrzebny na co dzień czy “od święta”. Jeżeli Twoim wymaganiem jest wyciskanie soku codziennie, a nawet kilka razy dziennie, to warto zainwestować w lepszej jakości sprzęt. Jeżeli wybierasz drugą opcję, zastanów się czy warto przepłacać na sprzęt używany kilka razy w miesiącu.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest dobranie rozmiarów i wyglądu sokowirówki czy wyciskarki wolnoobrotowej do Twojej kuchni. Znajdź dla niej dogodne miejsce i sprawdzaj dokładnie wymiary w rubryce dane techniczne. 

Ważny jest również fakt, jakie owoce i warzywa masz zamiar wyciskać. Każda sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa przystosowana jest do konkretnego typu warzyw i owoców. Jest to bardzo ważne, gdyż niektóre modele nie poradzą sobie np: z twardymi warzywami bulwiastymi czy naciami. 

Jeżeli w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania znajduje się sklep ze sprzętem AGD, warto udać się do niego w celu zaczerpnięcia wiedzy eksperta i obejrzenia sprzętu, który Cię interesuje. Jeżeli cena podana w sklepie nie będzie Cię satysfakcjonować, możesz szukać innych ofert za pośrednictwem internetu.

Jeżeli producent nie oferuje książki z przepisami, polecamy zaopatrzyć się w taką książkę, przede wszystkim jeśli jesteś osoba początkującą. Pokaże Ci ona świetne pomysły na łączenie warzyw i owoców, nauczy Cię specyfiki wyciskania soków i zainspiruje do tworzenia własnych, unikatowych przepisów. 

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy wybrać sokowirówkę czy wyciskarkę wolnoobrotową, gdyż ten wybór zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji. Warto jednak zastanowić się, czy zainwestować w zdrowie i wybrać mimo wszystko droższą, ale lepszą jakościowo i zdrowotnie wyciskarkę wolnoobrotową.